2011Fundacja Być Bliżej Siebie po raz pierwszy w Polskim Radio

Radyjko
Kliknij w radyjko, aby przejść na stronę reportażu w serwisie Polskiego Radia. Zaraz pod zdjęciem jest niewielka ramka, a w niej głośniczek, który uruchamia odtwarzacz.

 

W grudniu został zrealizowany reportaż radiowy na temat Programu Son-Rise i Fundacji.

Autorem była Grażyna Wielowieyska. Reportaż został wyemitowany na antenie Polskiego Radia, w Programie 1, 20 grudnia 2011 r.

» Więcej

 

W reportażu możecie Państwo usłyszeć Członków Zarządu Fundacji Dominikę Solecką-Nowak, Małgorzatę Wróblewską i Adriana Borowika oraz rodzinę chłopca, który przy pomocy Programu Son-Rise i niezwykłej determinacji swoich rodziców pokonał autyzm i wyrósł na wesołego, w pełni społecznie funkcjonującego młodzieńca.

Gorąco zapraszamy!

» Mniej


Carolina Kaiser na 3-dniowych warsztatach w Warszawie

100_5323

W listopadzie Fundacja zorganizowała 3 dniowe warsztaty dla rodziców dzieci i dorosłych z autyzmem oraz specj
alistów związanych z terapią, które poprowadziła certyfikowana nauczycielka Programu Son-Rise – Carolina Kaiser.W warsztatach wzięło udział ponad dwadzieścia osób.

» Więcej

 

Było to wydarzenie bez precedensu w naszym
kraju. Po raz pierwszy tej klasy specjalistka  zajmująca się Programem Son-Rise. Przeprowadziła ona bardzo intensywne, pełne humoru i ogromu nowego, świeżego podejścia do terapii autyzmu spotkanie.

Carolina Kaiser spotkała się także z rodzinami dzieci z autyzmem. Podczas tych spotkań miało miejsce osiem dwugodzinnych konsultacji oraz cztery całodniowe konsultacje domowe z osobami prowadzącymi Program Son-Rise dla ich dzieci.

» Mniej


 Spotkanie rodziców

Przed wyjazdem na program Start-Up Fundacja zorganizowała spotkanie integracyjno – inforspotkanie z rodzicamimacyjne, w którym uczestniczyli rodzice, którzy prowadzą program od dłuższego czasu, rodzice wyjeżdżający na Program Start-Up we wrześniu, osoby zainteresowane tą metodą terapii oraz pracownicy Fundacji.

» Więcej

 Głównymi celem spotkania była integracja rodzin, wymiana doświadczeń związanych zarówno z prowadzeniem programu, jak i informacji dotyczących metod wspomagających oraz diety. Gościem specjalnym była mama, prowadząca w przeszłości Program Son-Rise, której udało się pomóc swojemu dziecku całkowicie wyjść z autyzmu. Celem drugiego spotkania była rozmowa z konsultantem rodzinnym z Autism Treatment Center of America. Około dwugodzinne spotkanie czworga z wyjeżdżających rodziców z pracownikiem ATCA dotyczyło tematów zarówno organizacyjnych, ale też rodzice uzyskali odpowiedzi na niektóre z pytań dotyczących terapii ich dzieci. Zadaniem Fundacji było zorganizowanie tej rozmowy oraz jej przetłumaczenie.

» Mniej


Grupa rodziców dzieci z autyzmem poleciała na Start Up Programu Son-Rise

We wrześniu Fundacja pomogła w organizacji wyjazdu rodziców dzieci z autyzmem na 5-dniowy kurs szkoleniowy Start-Up Programu Son-Rise.

» Więcej

Fundacja pomagała w kwestiach językowych tłumacząc z języka angielskiego kwestionariusze rejestracyjne oraz o pomoc finansową dla uczestników.Wszyscy rodzice dotrzymali dofinansowania od ATCA (w tym jedno 100%). Fundacja pośredniczyła w zorganizowaniu doświadczonego tłumacza, który wyjechał z grupą siedmiorga rodziców do USA. Została także udzielona pomoc w zakresie aplikowania o wizy.

» Mniej