2015Pokochaj Autyzm. Niezwykłe wydarzenie na skalę kraju. Progr konferencja Pokochaj Autyzm, handle, dan!, program son-rise, autyzm, terapia, szkolenie, konferecjaam Son-Rise, HANDLE i DAN! na jednej konferencji.

Fundacja Być Bliżej Siebie we współpracy z Przylądkiem Dobrej Nadziei przygotowała międzynarodową konferencją, której tytuł brzmiał „Pokochaj Autyzm. Spektrum zachowań – Różnorodność oddziaływań”.

Spotkanie odbyło się z okazji Światowego Miesiąca Autyzmu, 25 kwietnia 2015 roku.

» Więcej

 

Na konferencji pojawiła się grubo ponad setka uczestników, którzy mieli okazję wysłuchać wykładów Raun’a Kaufman’a, Nancy O’Hara’y, Jany Baptie, Renaty i Jacka Radomskich, Adriana Borowika. Wystąpili też rodzice dzieci z autyzmem, aby podzielić się ich doświadczeniami w związku z prowadzeniem powyższych terapii dla ich dzieci.

» Mniej


Reportaż Moniki Dawidziuk o Pokochaj Autyzmpokochaj autyzm

Podczas konferencji był realizowany reportaż filmowy Moniki Dawidziuk o konferencji. Jest to 3 częściowy filmik przybliżający główne treści konferencji oraz klimat spotkania.

Zapraszamy do jego obejrzenia!


Pokochaj Autyzm i Fundacja Być Bliżej Siebie w felietonie logo_trojkaGrażyny Dobroń

 

Dzięki uprzejmości i otwartości niezrównanej w swoim entuzjazmie, Grażyny Dobroń, nagraliśmy felieton radiowy o Programie Son-Rise, który został wyemitowany w radiowej Trójce w kwietniu 2015 roku.

» Więcej

 

Zapraszamy na stronę Polskiego Radia w celu wysłuchania felietonu w audycji „Instrukcja obsługi człowieka.”

PRZEJDŹ NA STRONĘ POLSKIEGO RADIA , klikając w podkreślony link lub w powyższe logo Trójki, aby wysłuchać audycji.

» Mniej


Zostaliśmy zaproszeni przez internetowe Polskie Radio 24

Niemalże w przededniu konferencji udało nam się porozmawiać z Henrykiem Szrubarzem w Polskim Radiu 24, również na temat autyzmu, Programu Son-Rise i konferencji.

Klikając w zielony, podkreślony link przejdziesz do strony Polskiego Radia 24, gdzie umieszczony jest zapis audycji.


Lokalne Radio Warszawa i rozmowa o Programie Son-Rise oraz o konferencji Pokochaj AutyzmDominika Solecka-Nowak i Adrian Borowik, Fundacja Być Bliżej Siebie, Przylądek Dobrej Nadziei, Pokochaj Autyzm

Dzięki uprzejmości Andrzeja Mieleckiego z Radia Warszawa mogliśmy po raz pierwszy wziąć udział w nagraniu radiowym, co, poza okazją porozmawiania o zbliżającej się konferencji i o głównych założeniach Programiu Son-Rise, było dla nas nieprzeciętną frajdą.

» Więcej

 

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy na stronie Pokochaj Autyzm.

Kliknij w zdjęcie lub w powyższy, podkreślony link, aby przejść na stronę z plikiem do odsłuchania.

» Mniej


Prezentacja o Programie Son-Rise w Szczecinie

Fundacja przeprowadziła prezentację o Programie Son-Rise w Szczecinie, której celem była promocja tej metody terapii oraz uzyskanie środków na działalność statutową.

Obecnych było blisko 20 osób zainteresowanych Programem Son-Rise, ale też wolontariusze jednej ze szczecińskich rodzin prowadzących ten model terapii dla swojego syna.