Instytut Mikroekologii8084508B7D324C928EAEDB14EA763C57Instytut Mikroekologii to jednostka medyczna, która jest pionierem diagnostyki mikroflory jelitowej oraz alergii i nietolerancji na rynku polskim. Cechuje nas prawie 10-letnie doświadczenie w Polsce oraz ponad 60-letnie doświadczenie naszej jednostki macierzystej w Niemczech. Tysiące wyleczonych i zadowolonych pacjentów oraz know-how, którym dysponujemy jest gwarancją jakości oraz bezpieczeństwa, które w tym aspekcie jest szczególnie istotne.

Badania mikroflory jelit – pierwszy krok do poprawy zdrowia

Wpływ mikroflory jelit na zdrowie jest udokumentowany licznymi publikacjami naukowymi. Od ostatniego roku szczególnie głośno jest na temat osi mózgowo – jelitowej, za pośrednictwem której bakterie jelitowe oddziałują na mózg i mogą wpływać na zachowanie człowieka. W piśmiennictwie znajdziemy opisy badań poświadczające powiązania mikroflory jelitowej z depresją czy zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Instytut Mikroekologii wykonuje oznaczenie mikroflory jelitowej. Badanie wykonują doświadczeni diagności laboratoryjni, w naszym laboratorium w Poznaniu, ale z naszej oferty korzystają pacjenci z całej Polski przesyłając materiał drogą pocztową.

Wykonujemy także badania w kierunku pasożytów jelitowych.

Badanie KyberKompakt/ KyberKompaktPRO ilościowa i jakościowa diagnostyka bakterii wskaźnikowych oraz grzybów występujących w jelicie.

Badanie ocenia występowanie oraz stopień zaburzen mikroflory jelitowej. Wynik badania zawiera ocenę, interpretację oraz propozycję terapeutyczną (terapia mikrobiologiczna/probiotyczna), opracowaną na podstawie zarówno uzyskanych wyników, jak i jednostki chorobowej stwierdzanej u pacjenta. Materiałem do badania jest kał. Oprócz mikroflory ochronnej, immunostymulującej i patogennej w badaniu KyberKompaktPRO badane są dwa dodatkowe szczepy bakterii odżywiającej nabłonek jelita, szczególnie ważne w przypadku pacjentów ze spektrum autyzmu.

Nowoczesna diagnostyka alergii pokarmowych

Za rozwój oraz podtrzymywanie przewlekłych objawów chorobowych może być odpowiedzialna alergia IgG-zależna (opóźniona, utajona), która powoduje chroniczny stan zapalany. Alergię ta diagnozuje się na podstawie badania ImuPro. Nasze doświadczenia pokazują, że pacjenci na indywidualnej diecie eliminacyjnej, ułożonej na podstawie wyniku badania ImuPro odczuwają znaczną poprawę zdrowia i samopoczucia. Pacjenci mogą liczyć na wsparcie i pomoc przy interpretacji wyniku badania, oraz podczas trwającej terapii i już po niej. Odpowiednio dobrana dieta eliminacyjno – rotacyjna połączona z probiotykoterapią to najlepszy sposób na wyleczenie zespołu przesiękliwego jelita, a co za tym idzie wyeliminowanie przewlekłego stanu zapalnego w organizmie i wyciszenie układu immunologicznego.

Badanie ImuPro50, ImuPro100, ImuPro300

Jest to badanie w kierunku alergii pokarmowej IgG – zależnej; typu III (badanie przeciwciał IgG). W badaniu ImuPro50 bada się 44 składniki pokarmowe, w ImuPro100 bada się 90 składników pokarmowych, natomiast w badaniu ImuPro300 – 270 składników oraz przeciwciała przeciwko grzybom z rodzaju Candida.

Instytut Mikroekologii współpracuje ze specjalistami: lekarzem internistą, pediatrami, dietetykiem.

Edukacja i promocja zdrowia

Holistyczne podejście do pacjenta oraz idea szerzenia wiedzy na temat mikroflory jelit i alergii IgG-zależnej to dwa główne założenia naszego Instytutu. Jako jednostka badawcza bierzemy udział w wielu konferencjach, warsztatach, targach zarówno dla pacjentów jak i lekarzy czy dietetyków. Jesteśmy też organizatorami cyklu szkoleń „Holistyczne podejście do pacjenta – wyzwanie współczesnej medycyny” oraz konferencji „Mikrobiota”. Nasi konsultanci medyczni i diagności regularnie spotykają się z pacjentami i specjalistami z całej Polski, prowadzą wykłady i warsztaty.

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu z Instytutem Mikroreologii!


 Instytut Mikroekologii
Sp. z o.o. & Co. Sp. Komandytowa

ul. Sielska 10
60-129 Poznań, Poland

www.instytutmikroekologii.pl
biuro@instytutmikroekologii.pl

Instytut Mikroekologii w serwisie FACEBOOK