ARCANA


 


Instytut Medycyny Integracyjnej Arcana

Założycielką Instytutu jest dr n. med. Magdalena Cubała-Kucharska, która zajmuje się szeroko pojętym biomedycznym leczeniem autyzmu (metoda DAN!) oraz diagnozowaniem i leczeniem innych jednostek chorobowych, takich jak borelioza (ILADS), candida i dysbioza jelitowa, SIBO (zespół rozrostu bakteryjnego w jelicie cienkim), alergie, choroby stawów czy zaburzenia hormonalne. Pacjent zawsze stanowi całość – nie zbiór organów. W pracy z pacjentami dr Cubałą zawsze stara się utrzymać szerokie, całościowe spojrzenie na pacjenta i na chorobę, która jest traktowana nie jako upośledzenie funkcji jednego czy kilku organów, ale jako wyraz powiązanych ze sobą zaburzeń organizmu. Dla dr Cubały ważne jest holistyczne podejście, na które składa się poprawna diagnostyka, leczenie, suplementacja, dieta oraz inne terapie wspomagające.

Kolejnym elementem działania Instytutu są konsultacje dietetyczne. Dietetyk w gabinecie specjalizuje się we wspomaganiu żywieniowym pacjentów autystycznych i ich rodziców korzystając z najnowszych doniesień naukowych. Wizyty dotyczą także innych jednostek chorobowych – szczególnie dysbioz jelitowych, kandydoz, zespołu rozrostu bakteryjnego w jelicie cienkim, a także leczenia żywieniowego m.in. w chorobach układu sercowo-naczyniowego, chorobach nerek czy otyłości.

W Instytucie stawiamy również na jak najlepszą diagnostykę, dlatego cały czas rozwijamy swoją działalność w tym kierunku – współpracujemy z renomowanymi certyfikowanymi laboratoriami
m. in. ze Stanów Zjednoczonych, Niemiec czy Wielkiej Brytanii. Badania laboratoryjne dotyczą
w szczególności zaburzeń metabolicznych w autyzmie, boreliozy oraz innych chorób odzwierzęcych
i odkleszczowych, a także problemów żołądkowo-jelitowych oraz zaburzeń hormonalnych.

W gabinecie świadczymy także usługi zabiegów tlenoterapii hiperbarycznej, która pomaga w leczeniu między innymi autyzmu, boreliozy, powikłań cukrzycy, a także wspomaga gojenie się ran i wpływa pozytywnie na proces odchudzania poprzez przyspieszenie metabolizmu.

Więcej informacji uzyskają Państwa na naszej stronie internetowej www.drcubala.com.